Beleef Soldaat van Oranje – De Musical in de vernieuwde versie. Dè musical die gebaseerd is op het waargebeurde verhaal van één van onze grootste verzetsstrijders: Erik Hazelhoff Roelfzema. Beleef de voorstelling in een 360 graden draaiende theaterzaal en wordt zo het waarachtige verhaal ingetrokken.
De voorstelling die geschiedenis schrijft!
Soldaat van Oranje – De Musical is officieel de langstlopende voorstelling uit de Nederlandse theatergeschiedenis. Dit jaar bestaat deze musical maar liefst 15 jaar! Ondertussen hebben er maar liefst 3,6 miljoen bezoekers deze spektakel musical in de oude hangar van vliegveld Valkenburg gezien.
Boek nu uw arrangement met rang 1 / rang 2 ticket, vervoer per comfortabele touringcar én pauze-drankje om dit 15-jarig jubileum te vieren.
Het is dus het 15e jaar dat dit waargebeurde verhaal in deze unieke theatervorm draait. Om deze mijlpaal te vieren krijgt elke bezoeker een gratis consumptie aangeboden. Dit pauze-drankje bestaat uit een kopje koffie of thee, of een glas water, frisdrank, bier of wijn.
Zitplaats op rang 1 inclusief consumptie en vervoer per luxe touringcar | € 134 pp |
Zitplaats op rang 2 inclusief consumptie en vervoer per luxe touringcar | € 124 pp |
In geval van annulering gelden voor deze dagtocht afwijkende bepalingen. Wanneer u op welk moment dan ook deze dagtocht annuleert, dan zijn wij genoodzaakt de kosten van het musical ticket aan u door te berekenen. Eventueel kunt u hiervoor een annuleringsverzekering afsluiten. Deze wordt afgesloten bij a.s.r. ik kies zelf
Na vertrek vanaf de opstapplaats rijden we via een snelle route naar de TheaterHangaar in Katwijk. We parkeren de touringcar op slechts enkele meters lopen van de Theater Hangaar op vliegveld Valkenburg.
Soldaat van Oranje – De Musical is gebaseerd op het waargebeurde verhaal van één van onze grootste verzetsstrijders: Erik Hazelhoff Roelfzema.
Als de Duitsers in 1940 Nederland binnenvallen, heeft de Leidse student Erik Hazelhoff Roelfzema met zijn vrienden een onbezorgd studentenleven. De dan ongeveer 23-jarige jongens realiseren zich als donderslag bij heldere hemel dat niets meer hetzelfde is. Vriendschap en liefde zijn niet langer vanzelfsprekend. De oorlog zet alles op zijn kop, alle verhoudingen staan op scherp. Iedereen moet zijn eigen keuzes maken…: Ga je vechten voor Vrijheid, Volk, Vaderland? Steek je je kop in het zand en studeer je door? Of kies je doelbewust voor de vijand?
Aan het begin van de oorlog ontsnapt Erik naar Engeland van waaruit hij zendapparatuur naar Nederland smokkelt en als piloot betrokken is bij bombardementen op Duitsland. Hij wordt adjudant van Koningin Wilhelmina en ontvangt voor zijn verzetswerk al tijdens de oorlog de Militaire Willemsorde, de hoogste Koninklijke onderscheiding.
De succesvolle musical Soldaat van Oranje, die al sinds 2010 vast te zien is in de theaterhangaar in Katwijk aan Zee, is door de makers in een nieuw jasje gestoken. Volgens schrijver Edwin de Vries vormden ‘nieuwe historische informatie’ en ‘de behoefte om vorm en inhoud te vernieuwen’ de basis voor deze nieuwe versie. Volgens hem blijft de nieuwe versie trouw aan het waargebeurde verhaal, terwijl de gebeurtenissen op het toneel aan impact winnen.
Zo zijn er nieuwe liedjes toegevoegd en onderlinge relaties tussen de personages uitgediept. Ook zijn er technische moderniseringen en verbeteringen in de projecties-, het licht en geluid.
Op 30 oktober 2025 bestaat Soldaat van Oranje de Musical precies 15 jaar. Om deze mijlpaal te vieren krijgt u als bezoeker een gratis pauze-drankje aangeboden.
Kijk voor meer informatie op de website van Soldaat van Oranje – de musical.
“…Grensverleggend muziektheater. …het genre musical verrijkt met een vorm van totaaltheater die ongekend is.” – recensie De Volkskrant –
“Een verbluffende productie.” – recensie NRC –
“Een terechte hit. Ambitie, durf en originaliteit worden in het theater gelukkig soms beloond. Het publiek op een ronddraaiende tribune smult. Overrompelende decors. Verbluffend totaaltheater.” – recensie Elsevier –
Direct na afloop van de musical rijden we terug naar de opstapplaatsen in de regio Twente.
Afgelopen zondag zijn wij met Ter Beek Reizen naar Soldaat van Oranje geweest. Dit was voor ons de eerste keer.
Onze chauffeur was René.
Een fijne man, een fijne chauffeur en met goede tekst en uitleg over bepaalde dingen die wij onderweg tegenkwamen. Onze complimenten!
‘Decorspectakel telkens ten dienste van de inhoud. Theatergeschiedenis. Een top prestatie.’
we waren zondag 17-9-2017 bij soldaat van oranje. het was in een woord geweldig we hebben genoten.
alleen jammer dat je in de hangar nog geen belegt broodje kon kopen.
volgende keer nemen we wel wat mee van huis. we zaten wel 7 uur n de bus heen en terug. verder waren wij tevreden. gr. fam.Wegman
Afgelopen zondag zijn mijn zus en ik met uw organisatie naar Soldaat van Oranje geweest.We hebben een prachtige dag gehad.Een indrukwekkende musical.Schitterend. Hele mooie zitplaatsen op de eerste rang en een geweldige chauffeur.Hij was zeker de kers op het toetje.Zijn rijstijl en rijkunst en de informatie,overal allerlei zaken,die hij gaf ,was heel bijzonder en met hart voor de zaak.U kunt trots op hem zijn.
Wat hebben wij genoten!
Zaterdag jl waren we met een bus van uw organisatie naar de Soldaat van Oranje.
De voorstelling was prachtig, maar de chauffeur van uw bus was geweldig. Hij reed heel veilig en goed en gaf ons prima informatie onderweg en zorgde ervoor dat we nog even iets te eten konden kopen. Een zeer bekwaam reisbegeleider.
Al met al een heel fijne dag, waarvoor dank!